|
Skrivet av urbanlife.se
|
|
2008-12-16 20:42 |
BAR BRASIL XL
Snacka om bra musik! Brasil. Soca. Funk. Salsa. Dancehall.
Detta är ingredienserna som kan sparka igång vilken jul som helst. Bar Brasil XL kommer att erbjuda dig ett superbt musikurval på lördag 27 december och vi vill absolut inte missa den här kvällen.
Bar Brasil XL spelar en grym blandning av den senaste musiken från Karibien/Västindien, Latinamerika och USA ... och du kan förvänta dig en kväll som inte är helt olik klubbkarnevalfester... det tycker vi låter lovande!
Detta stora XL-party äger rum i nyöppnade och renoverade Hornstull Strand (tidigare känt som Street). På scenen: Desmond Foster! DJ's: Uncle Eric, Friedrichs Le Fox & DJ Wesley. Så om du älskar bra musik och vill gå ut och dansa så borde du besöka Bar Brasil XL - ”Enbart för musikälskare!”
Bar Brasil XL Julparty Lördag 27 december, Strand ( f d Street ) från 20.00 Biljetter: 120:-
|